Na FreeHostingu Endora běží desítky tisíc webů. Přidejte se ještě dnes!

Vytvořit web zdarma

Na FreeHostingu Endora běží desítky tisíc webů. Přidejte se ještě dnes!

Vytvořit web zdarma

Chovatelská stanice od Medvědí jámy

Štěňata

2021

Naše Aura měla omezení v chovu pouze na dva vrhy a další nám nebyly povoleny. Proto prozatím žádná další štěňata v naší chovatelské stanici mít nebudeme.

2017

Fotky štěňátek vrhu B najdete ZDE.

Říjen 2017: Abrianne od Medvědí jámy má DKK 1/1 a Argon od Medvědí jámy má DKK 0/0 a DLK 0/0. V účasti na bonitaci v roce 2018 tedy nic nebrání! Budeme se těšit.

Dne 29.7.2017 odjeli do svého nového domova Bakchus i Barí od Medvědí jámy. V sobotu 5.8.2017 nás opustil Baltic a na dalekou cestu se dne 7.8.2017 vydal i Brako od Medvědí jámy. První zprávy z nových domovů jsou dobré a budeme se těšit na další. Hektické léto máme za sebou. Cítím, že si potřebujeme odpočinout my i Aura. V příštím roce budeme sledovat jak se povede klukům z vrhu B na svodu dorostu a nějaké té výstavě a uvidíme, kdo se dostane na bonitaci z našich A-ček.

Dne 18.7. prohěhlo očkování, čipování a kontrola vrhu. Oblastní poradce chovu byl spokojen, chválil nás a prckové se mu moc líbili. Pro Braka jsme vybrali novou paničku až z Belgie, takže export do ciziny bude pro nás novinkou.

Velmi smutná zpráva: v úterý 11.7.2017 nám umřela malá Becky. Měla problémy z přijímáním potravy - občas jí to vyprsklo nosem. Vážila míň než bráchové, ale byla veselá, nic si od nich nenechala líbit, k jídlu se častěji vracela a ani veterinářce se nezdála nemocná. Pitvou se zjistilo, že měla megausophasophagus, což je porucha motility jícnu, zřejmě vrozená. Svaly jícnu nepracují správně, potrava se vrací do krku a bohužel je i vdechována. To způsobilo akutní aspirační pneumonii (zápal plic). Malá Becky byla naší princeznou, ve svém hravém štěněcím optimizmu si vůbec nestěžovala, byla věrná pověsti chodského psa, nic jsme na ní nepoznali. V jednu chvíli žužlala kuřecí křidélko a 10 minut poté jsem ji našel mrtvou. Těžká zkouška pro chovatele! Říká se, že kdo chce chovat, musí umět i pochovat. Nikomu to ale nepřeji. My od Medvědí jámy na naši Becky nikdy nezapomeneme. Žila 5 týdnů a 3 dny. Zde je fotka z posledního dne mezi námi:

Dne 2.7.2017 nás navštívili první tři zájemci o štěňata a 5.7.2017 čtvrtý zájemce. Prckové jsou skvělí, navíc vyrůstají spolu se dvěma koťaty, ze kterých budou zrzaví kocourci. Fotíme víc než v loni. Jména jsme vybrali tato: Bakchus, Baltic, Barí, Brako a Becky od Medvědí jámy.

A je to tady! Dne 3. 6. 2017 se nám narodil vrh „B“! Máme 4 kluky a jednu holku! Celé to probíhalo asi takhle: První byl pes v 10:15 váha 500 g, druhý pes ve 12:45 (!) 450 g, třetí pes 14:00, 450 g, čtvrtá fenka v 15:00, 440 g a poslední pes v 15:10, 400 g. Jsou to pěkní cvalíci a mají se čile k světu.

Počátkem března jsme se na poslední chvíli rozhodli, ža Auru nakryjeme znova. Schválení krycích psů proběhlo a krycí list dorazil na poslední chvíli. Dne 31. 3. 2017 jsme si udělali výlet do Frenštátu pod Radhoštěm a navštívili fešáka a vítěze loňské Evropské výstavy chodských psů Brixe Zejerisse. Březost máme potvrzenou a počátkem června čekáme přírůstek do rodiny.

Budoucí majitel/ka by nám udělal radost kdyby, tak jako tomu bylo u vrhu A, absolvoval svod dorostu, klubovou výstavu a po rentgenu kloubů přišel na bonitaci, která je posledním krokem k uchovnění jedince.

Po roce můžu vrh A od Medvědí jámy hodnotit takto: Celá trojice má mírnou, vyrovnanou povahu, jsou to skvělý parťáci a velcí kliďasové.

Arya od Medvědí jámy bude naší Auře asi nejvíc podobná, svodový kód mají téměř stejný. Majitel s ní chodí na cvičák a zdá se mu být docela chytrá. Její karta je ZDE

Argon od Medvědí jámy byl už jako štěně velký milovník člověka, velmi přítulné zvíře a zůstalo mu to dodnes. Je to krásný, mohutný pes s nádherným kožichem a zasloužil by si uchovnění. Karta ZDE

Abrianne od Medvědí jámy je z trojice nejmenší, zato je to největší osobnost a odmalička byla samorost, který si ovšem od větších sourozenců nenechal nic líbit. Její karta je ZDE

2016

Fotky našich štěňátek vrhu A ZDE.

Štěňátka opustila místo svého narození a věříme, že se jim bude v nových domovech líbit. Argon odjel v pátek 29. 7. Abrianne v neděli 31. 7. a Arya v sobotu ráno 6. 8. Kromě kupní smlouvy a psa si nový majitelé odnesli očkovací průkaz, obojek a sepsaný jídelníček za posledních pár dnů. Teď bude Aura odpočívat a my se budeme těšit na zprávy a fotky našich štěňátek. Dnem, kdy jsme předali poslední fenku novému majiteli, se mi naplnil chovatelský sen. Trochu s nadhledem můžu říct, že vlatně celá výchova a výcvik naší Aury, zkoušky, výstavy, proces uchovnění, zřízení chovatelské stanice, plánování březosti, porod a odchov štěňat, směřoval k tomuto dni. Jsem rád, že my všichni z chovatelské stanice od Medvědí jámy jsme to zvládli. A co dál? V roce 2017 už asi štěňátka nestihneme, ale když půjde vše podle plánu, snad se to podaří začátkem roku 2018 a už teď se těšíme.

Dne 21. 7. nás navštívil poradce chovu pan Peroutka. Bedlivě pozoroval fenu i štěňata a pak si jedno po druhém bral, kontroloval čipy a prohlížel je. Nakonec několikrát prohlásil: "Máš pěkný chov." Do formuláře o kontrole vrhu napsal: Vyrovnaný vrh, perfektní osrstění, bez zálomků a kýly, štěňata nebojácná, veselá a hravá, očkování v pořádku, fena a ustájení v pořádku. Argon - bílý znak na hrudi a výraznější nadočnicové znaky, zatím hmatné 1 varlátko. Abrianne - OK. Arya - bílý znak na hrudi, spona a výraznější nadočnicové znaky. Veliká spokojenost!

Máme za sebou 6 týdnů chovu, tři odčervovací kůry, jedno očkování a čipování. Arya i Argon váží shodně 4800g a Abrianne 3600g. Zítra se na nás přijede podívat OPCH. Je to velmi zkušený chovatel, tak jsme na jeho názor moc zvědavý.

Dne 27. 6. (20-tý den) začínáme s přikrmováním a 29. 6. stěhujeme štěňata do venkovního kotce.

Celkem luxusní bydlení.

Štěňátka se mají k světu a pěkně přibírají na váze. Spolu s majiteli jsme vybrali tyto jména: Argon od Medvědí jámy, Abrianne od Medvědí jámy a Arya od Medvědí jámy. Argon byl poslední pes, kterého vlastnil náš dědeček, tady u domu ve kterém teď bydlíne. Ve jméně Abrianne je jméno maminky Bria Spirneo i tetičky Abri a je to jméno ojedinělé. Mladá majitelka jí bude říkat Bria. A Arya Stark je literární postava z knihy Hra o trůny, nejmladší dcera lorda Eddarda, která zdědila divokou vlčí krev Starků.

Štěnátkům se daří, po šesti dnech váží dvojnásobek porodní váhy. Po deseti dnech 1.F váží 1280b, 2.M 1230g a 3.F 1040g.

V noci ze 7. 6. na 8. 6. se nám narodila 3 štěňata, 2 fenky a 1 pejsek. Všechny se mají k světu a my máme obrovskou radost.

Dne 3. 5. 2016 máme potvrzenou březost, na sonu byla vidět 3 štěňátka, ale může se jich vyklubat víc.

Dne 5. 4. 2016 jsme podnikli cestu dlouhou asi 300km za ženichem Sidem (Orsid Krosandra). Sid byl rozený gentleman a vše proběhlo v pořádku.

Konec března 2016 – Aura konečně hárá! Dělali jsme dva testy na progesteron (první byl moc brzo) a dnem pro krytí byl určen 5. duben 2016.

nahoru