Chovatelská stanice od Medvědí jámy

Aura Ro-Ga pair

Podrobné informace o rodokmenu najdete ZDE.

Jaká je naše Aura?

Její zbarvení trochu vybočuje ze standardu. Kvůli rozšířeným světlým znakům na hlavě je Aura to, čemu se říká blondýna. Její srst je při celoročním pobytu venku dost bohatá. Má standardní velikost a dokonalou stavbu těla za což můžou dlouhé procházky v lese, který má Aura hned za plotem. Určitě jí je ku prospěchu i to, že žere hlavně syrové nebo lehce povařené maso a granule má jen vyjímečně.

Aura miluje lidi. Nejvíce svoji smečku, pak sousedy a známé, všechny děti a cizí hodné lidi. Pohyb těchto lidí po cestě za plotem, však zodpovědně hlásí. V hospodě slízne pěnu z piva a lehne si pod stůl. Nevadí jí ani davy lidí kolem táboráku při stavění májky nebo lampionový pochod dětí potmě. Bezkonfliktní psy sympaťáky má rovněž ráda, vůči fenkám je opatrnější. Moc ráda cestuje autem, stočí se pod nohy spolujezdce nebo mezi dvě dětské sedačky vzadu a je spokojená, že nezůstala doma. Je to klidný a vyrovnaný pes, za kterého se není třeba stydět.

Aura je pes optimista a miluje jakoukoliv činnost. Nejraději má procházky, na které s ní jde celá její lidská smečka a ona ji může shánět dohromady a přinášet odhozené klacky. Ráda běhá, do postroje se umí opřít, ale nesmí být moc teplo. V lese umí prohnat králíka i srny a s vyplazeným jazykem se vždy šťastně vrátí. Procházka kolem rybníka znamená pro ni skoro vždy koupání.

Baví ji i výcvik – na cvičák se těší na ostatní psí kamarády. Při stopě je klidná a vyrovnaná, nezmatkuje. Poslušnost cvičí ráda, některé cviky přímo miluje. Její projev při obranách je výborný, kouše však jenom do svého peška a cizí, oslintaný rukáv zatím odmítá. Kynologické zkoušky ji nechávají klidnou, je splachovací. Jako motivace slouží pamlsek, ale je vidět, že jakákoliv činnost s páníčkem ji baví a dělá ji s chutí. Když něco provede a zaslouží pokárat, stačí ji pohlédnout do očí a od plic a znechuceně pronést: Fffuj! To by se pak hanbou nejradši propadla pod zem. Aura nezná špatné zacházení a myslím, že je to šťastný pes.

Auře stačí, když uslyší, že si beru boty, nebo sahám po vodítku a rázem je připravená a celým tělem pokládá otázku: Bude legrace?

A v neposlední řadě je Aura skvělá máma. Porod byl dlouhý, ale zvládla vše sama. Štěňata pořád hlídala, hrála si s nima a taky jim dala za uši, když to bylo třeba.

nahoru